    • CML20-M20X1.5 Tescubal 20mm x 50mm x 25mm
  • Rod ends CML20 -M20X1.5
  • Rod ends CML20 -M20X1.5
  • Rod ends CML20 -M20X1.5 Rod ends CML20 -M20X1.5
    Tescubal
    MSRP:
    (You save )
    Parts Typically Ship In 24-48 Hours.
    Call or Email for Bulk Pricing.
    (No reviews yet) Write a Review
    Weight:
    0.89 LBS
    Width:
    1.42 (in)
    Height:
    0.63 (in)
    Depth:
    3.15 (in)
    Adding to cart… category.add_cart_announcement
    Add to Wish List
    • Create New Wish List
    • Facebook
    • Email
    • Print
    • Twitter
    • Pinterest
    • Overview
    • Reviews
    Product Description
    Specifications:
    Part Number: CML20-M20X1.5
    Brand: Tescubal
    Category: Rod ends
    ID MM: 20 MM
    OD MM: 50 MM
    W MM: 25 MM
    ID Inches: 0.7874 Inches
    OD Inches: 1.9685 Inches
    W Inches: 0.7874 Inches
    Thread Direction: Left-hand thread
    Version: Steel/bronze
    Maintenance: Maintenance-free version
    Lubrication Hole: Without lubrication groove
    Thread Type: Male thread
    Product Information:
    New in box CML20-M20X1.5Tescubal Rod ends
    Applications:
    Product Videos
    Custom Field
    Product Reviews
    Write a Review
    Write a Review
    ×
    Rod ends CML20 -M20X1.5
    Tescubal
    Recommended
    • Rod ends CML20 -M20 Rod ends CML20 -M20 Rod ends CML20 -M20 Rod ends CML20 -M20
      Quick view Details
      CML20-M20 Tescubal 20mm x 50mm x 25mm